Gëzimja del për shët itje me bu rrin, ves hja e saj mori gjithë vëmendjen

Gëzime Krasniqi është tani një emër shumë i njohur për publikun.

Ajo u bë e njohur si reja e këngëtares së m irënjohur, Remzie Osmanit, Gëzimja është shumë e përfolur në publik që pas martesës me djalin e këngëtares.

Meqë është aktive në rrjete sociale, ajo sot ka publikua rnjë foto ku shihet se ka dalë bashkë me bu rrin për shëtitje në mal e veshja e saj është ajo që mori gjithë vëmendjen.

 

Kunata e Motrave M ustafa me stil spo rtiv, do të befasoheni si po duket

Motrat Mustafa janë këngëtaret shu më të pëlqyera të muzikës popullore shqiptare.

Ato u bënë të njohura që nga fillimi dhe këngët e tyre u bënë vetëm hite, 
Ato janë shumë të përfolura sidomos për jetën e tyre private e të cilën nuk po hezitojnë ta ekspozojnë në rrjete sociale.

Edhe kunata e tyre Medina është tash më e njohur për publikun.

Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën shihet e veshur me stil sportiv dhe po duket shumë ndryshe nga ҫ’jemi mësuar ta shohim.

MOS E HUMBISNI! Kjo es hte re ceta me e mire, kunder te gjitha sem undjeve

Kompostoja e panxharit është një recetë tradicionale ruse qe përmban komponente që aktivizojnë mël çinë, veshkat dhe zorrët.
Është bërë nga fermentimi i panxharit.

Rezultatet e disa hulumtimeve mjekësore tregojnë se konsumimi i saj pengon zhvillimin e tumoreve malinje, dhe mëlçisë ,pastron trupin nga toksinat dhe “mbeturinat” e tjera, heq kapsllëkun dhe probleme të tjera me zorrë

Mjekësia tradicionale ruse beson se kompostoja e panxharit është mjeti më i mirë jo mjekësor për hipertensionin, sepse normalizon presionin e gjakut (e zvogëlon) për një periudhë më të gjatë kohore dhe është e dobishme për ateriosklerozën.

Receta e kompostos se panxharit:
Përbërësit:
Kavanoz qelqi 3 l (nese e keni prej balte akoma me mire).700 g panxhar i papjekur dhe i qeruar.2 lugë miell200 g sheqer (mjaltë ose një ëmbëlsues sipas deshires)100 gr rrush të thatë
Përgatitja:

Merrni një panxhar të freskët të larë, qerojeni dhe priteni në kuba ose feta të holla dhe vendoseni në një kavanoz të pastër

Shtoni rrush të thatë, 2 lugë miell dhe 200 g sheqer

Mbushni kavanozin me ujë të ftohtë të zier dhe përziejeni.

Kavanozit vendosini nje mbulesë plastike ose akoma me mire nje garzë të dyfishtë dhe lereni në një vend të ngrohtë në 6-7 ditë për tufermentuar

Përziejeni përmbajtjen e kavanozit dy herë në ditë dhe, nëse është e nevojshme, hiqni shkumën

Pas shtatë ditësh shkundni përzierjen mirë dhe pastaj kullojeni.

Keshtu do te perfitoni komposten e panxharit.
Konsumi:

Pini 3-4 lugë tri herë në ditë para ngrënies.Merrni një pushim prej tre muajsh dhe përsëritni trajtimin deri ne 3 here.Pas një viti, mëlçia juaj do të jetë plotësisht e pastër!

Mbajeni ne frigorifer.
Trupi pastrohet, prandaj mund të jenë të pranishme efekte të lehta anësore.
Një metodë:Kjo metodë është aplikuar nga mjekët në disa spitale në Kiev dhe Lugansk, sepse ajo ka treguar rezultate të shkëlqyeshme jo vetëm për pastrimin e mëlçisë, por edhe për tërë organizmin. Dhe si një ilaç i shkëlqyer për hipertensionin dhe ateriosklerozen.Pas shisheve të para të konsumuara të kompostos, presioni i gjakut do të stabilizohet.

Kundërindikacionet:

Kjo nuk rekomandohet për ata me veshka të sëmura, probleme me traktin gastrointestinal në fazën akute dhe përdhesit. Në këtë rast konsultohuni me një mjek. Duhet të jeni të kujdesshëm nëse keni presion të ulët të gjakut.

Ramushi dhe An ita e përcjellin Gji nin në ditën e parë të shkollës, por ky detaj ju ka ikur te gjithve!

Kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj dhe bashkëshortja e saj Anita kanë përcjellur djalin e tyre Gjinin në ditën e parë të shkollës.

Haradinaj përmes disa fotografive të postuara në Facebook ka shkruar se Gjini po e nis një etapë të re të në Gjimnazin “Loyola”“Në ditën e parë të shkollës për këtë vit akademik krah Gjinit, i cili po e nisë një etapë të re të edukimit në Gjimnazin ‘Loyola’”, ka shkruar Haradinaj.

Ai ka thënë se Kosova ka shënuar ngritje në cilësinë e arsimit.

“Kemi shënuar të arritura në ngritjen e cilësisë së arsimit në vend, avancim në planprograme dhe infrastrukturë moderne dhe pandalshëm do të punojmë që shkolla jonë të jetë e modelit dhe standardeve europiane”, ka shkruar Haradinaj.
Nj detaj intresant ka qen sepse djali i Ramush Hradinajt per dallim nga nxensit e tjer ky nuk ka te veshur uniformen e kesaj shkolle por ka qen i veshur sipas deshires se ti!

Këtë nu mër e mbanë Daut Haradiinaj

Kjo është lista e plotë e kandidatëve per deputet nga koalicioni AAK-PSD

Koalicioni AAK-PSD ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputet.
I pari që prin është Ramush Haradinaj, ndërsa pas tij është Visar Ymeri.

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti është i fundit në listë.

Sipas komunikatës që e ka dërguar AAK-ja, renditja e kandidatëve të listës është bërë përmes shortit të brendshëm, dhe përmban edhe simbolika për të cilat opinioni do të njoftohet pas dorëzimit në K QZ.

Daut Haradinaj shihet i 50-ti ne liste

Zeka: ‘Une jam i no minuari për kryeministër më i arsimu ari’ (VIDEO)

AZeka: ‘Une jam i nominuari për kryeministër më i arsimuari’ (VIDEO) I nominuari për kryeministër nga PEK-u, Milaim Zeka tha se ai është i nominuari për kryeministër të vendit më i arsimuari për zgjedhjet parlamentare më 6 tetor. “Disa kandidat për kr…

Kryetari i Partisë Euroatlantike, Milaim Zeka, është i ftuar në emisionin Pressing Zgjedhor në T7.

Zeka ndër të tjera në këtë emision ka folur edhe për pozitën e partisë së tij në këto zgjedhje “Ne qëndrojmë më larg se koalicioni i AKR’së me Nismën”, ka thënë Zeka.

“I kanë bërë sondazhet partitë e mëdha të cilat na kanë dhënë këto informacione. Po ashtu edhe sondazhet e ndërkombëtarëve na vënë përpara tyre dhe na kanë thënë ne se kemi diku 8.5%. nuk do arrijmë nivelin e PDK, LDK apo Lëvizjes Vetëvendosje, por në tabelë Nisma dhe AKR nuk e kalojnë pragun”

“Ne do i kemi diku dhjetë deputetë në Kuvend”

Ram ush Haradinaj je p lajm in e fundit p ër liberalizimin e vizave

Liberalizimi i vizave vazhdon të mbetët ҫështje e pa zgjidhur për Kosovën.

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ambasadorin italian Piero Cristoforo Sardi.Haradinaj në takim ka përkujtuar mbështetjen e Italisë ndër vite për Kosovën.

Ai ka thënë se ky partneritet duhet të vazhdojë edhe në procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën.“Italia ndër vite ka treguar kujdes dhe mbështetje të  veç antë për vendin dhe ky partneritet duhet të vazhdoj edhe në procese të rëndësishme për Kosovën, siç është liberalizimi i vizave, si një e drejtë e popullit tonë”, ka thënë Haradinaj.

Haradinaj ka deklaruar se Kosova është e përkushtuar për temat e rëndësishme siç është dialogu dhe rruga euro-atlantike.

“Kosova ka treguar pjekuri të lartë politike dhe demokratike me procesin e ri të zgjedhjeve dhe se përkushtimi institucional do të vazhdojë në temat e rëndësishme, siç është dialogu, rruga euro-atlantike dhe fuqizimi i brendshëm i vendit”, ka shtuar ai.

Learta ka da lur sonte me në nën e saj, pamja e dy zonjave mori të rë vëmendjen

Learta Jakupi është ndër person azhet me te perfolura në mediat r ozë.

Ajo u bë e njohur si reja e këngëtares së njohur, Shyhrete Behlulit,Learta ka dalur sonte me nënën e saj, pamja e dy zonjave mori tërë vëmendjen.
Tashmë ajo njihet edhe me dyqanin e saj të veshjeve elegante për femra ‘Mia Matin’.

Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme.

Sot Learta ka publikuar një foto ku shihet me nënën e saj dhe po të dyja po duken si zonja të vërteta.

Djali i presidentit pub likon foton m ë të bukur me prindërit, e gjithë vëmendja te nëna e tij

Djali i presidentit publikon foton më të bukur me prindërit

Endriti tashmë është fytyrë e njohur për publikun, ku shumë shpesh përmendet në mediat rozë.

E gjithë familja përveç aspektit profesional janë të nj ohur për qëndrimin dhe stilin e veçantë që kanë.
Endrit Thaçi ka publikuar një imazh bashkë me prindërit.Në rrjetin e tij social ‘Instagram‘ nuk është se ndan postime të shumta, edhe ato çka i publikon janë më shumë familjare, shkruan GazetaBlic.Edhe këtë herë, ka zgjedhur të postoi një foto bashkë me presidentin Thaçi dhe nënën e tij, Lumnije Thaçin.

Gresa Behluli m e flokë të kuqe, si d o të re agoje burri i saj kur ta shoh?

Gresa Behluli është për momentin një person shu më i përfolur në publik e media rozë.

Ajo para dy muajve i dha fund beqarisë me një dasmë tejet madhështore dhe që po komentohet ende, Gresa pas martesës është shumë aktive në rrjete sociale e sidomos në Instagram ku posedon shumë ndjekës.

Më herët Gresa i kishte flokët ngjyrë të kuqe dhe dukej shumë ndryshe.

A thua e ka parë burri i saj me këtë pamje?!