Learta Jakupi është ndër person azhet me te perfolura në mediat r ozë.

Ajo u bë e njohur si reja e këngëtares së njohur, Shyhrete Behlulit,Learta ka dalur sonte me nënën e saj, pamja e dy zonjave mori tërë vëmendjen.
Tashmë ajo njihet edhe me dyqanin e saj të veshjeve elegante për femra ‘Mia Matin’.

Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme.

Sot Learta ka publikuar një foto ku shihet me nënën e saj dhe po të dyja po duken si zonja të vërteta.

Leave a comment