Shpetim Desku publi kon një fo to bashkë me familjen, por gruaja e tij e merr gjithë vëmendjen, kaq e bukur është bërë

Shpetim Desku është ndër moderatorët më të shikuar, e kjo për shkak të përshtatjes së emisionit të tij me shije n masive të publikut kosovar.

Ai nga një aktor u kthye në këtë profesion dhe tani duket se më së miri e ka gjetur vetën,Shpetim Desku publikon një foto bashkë me familjen, por gr uaja e tij e merr gjithë vëmendjen, kaq e bukur është bërë.
Shpetimi edhe në jetën e tij familjare është një burrë me fat.


Ai ka në krah një gr ua të bukur dhe me të cilën i ndan momentet më të bukura. Ajo shpesh komentohet për pamjen e saj jos hëse dhe si e tillë është kthyer në një figurë të njohur për mediet rozë.

Ajo së fundi është shfqur në version më simpatik. Me syze të vendosura dhe flokët mbi ballë ajo përbën një femër ideale para syve të Shpetimit./

Egzonës i pëlqen vet ja e veshur m e dimija, shikoni ҫfarë ka bërë sot

U bë e njohur për një kohë shumë të shkurtër dhe tani është shumë e përfolur.

Egzona Muqiqi është gruaja e këngëtarit të mirënjohur, Albatrit Muqiqit, shkruan

Janë paraqitjet e saj ato që e bëjnë të jetë gjithmonë në qendër të medieve rozë.

Egzona nuk mungon me postime të ndrysh me në rrjete sociale krahas angazhimeve që i ka në profesion.

Sot ajo ka publikuar një foto të mëhershme ku shihet e veshur me dimija.

Duket se kjo veshje i pëlqen Egzonës.

Njihuni me kunatën e 8 motrave Mustafa, kaq e bukur është

Motrat Mustafa janë këngëtaret shumë të pëlqyera të muzikës popullore shqiptare.

Ato u bënë të njohura që nga fillimi dhe këngët e tyre u bënë vetëm hite, shkruan ORAinfo..

Ato janë shumë të përfolura sidomos për jetën e tyre private e të cilën nuk po hezitojnë ta ekspozojnë në rrjete sociale

Edhe kunata e tyre Medina është tashmë e njohur për publikun.

Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën shihet e veshur me stil sportiv dhe po duket shumë ndryshe nga ҫ’jemi mësuar ta shohim.

Belegu: Albin Kurti nuk e konsideron Enver Hoxhën figurë të keqe shqiptare

Indeks Online Logo
Belegu: Albin Kurti nuk e konsideron Enver Hoxhën figurë të keqe shqiptare
Viber IconINDEKSONLINEE Hënë, 16 Shtator 2019 23:59
Kandidati për deputet i koalicionit AAK-PSD, Erolld Belegu e ka kritikuar kryetarin e LVV-së, Albin Kurti për deklaratën e bërë në emisionin ‘Pressing’ në T7.

Kurtit iu kërkua që të zgjidhte tri figurat më negative të popullit shqiptar, shkruan IndeksOnline.

Ai zgjodhi, Esat Pashën, Rrahman Morinën dhe la të aludoj për presidentin Hashim Thaçi.

Belegu me një postim në Facebook tha se edhe pse Kurtit iu deshën pesë minuta për të menduar figurat më të këqija të historisë shqiptare, ai nuk e përmendi diktatorin, Enverë Hoxha.

Për më shumë lexojeni postimin e plotë të Erolld Belegut:

Iu deshën 5 minuta për të menduar e për t’i thënë tri figurat më të këqija të historisë shqiptare dhe as ato nuk i mjaftuan Albinit për t’iu kujtuar e për ta përmendur diktatorin famëkeq që vrau dhe persekutoi shqiptarët, Enver Hoxha. Dhe kur ju thashë para disa dite se për idetë e tij, siç është shërbimi i obligueshëm ushtarak, inspirohen nga xhaxhi, çkasmos komentuan (sigurisht, përveç argumenteve).

Çka ka veshur kështu Shyhrete Behluli?

Shyhrete Behluli nuk e ka ndërmend të plaket.

Vitet po kalojnë ajo veç po rinohet, po ashtu duke u shfaqur me stilin sikur të ishte një nuse e re, shkruan “Kosovarja”.

Për fustana me modele nga më të ndryshmet Shyhretes nuk mund të ia kalojë askush.

Si gjithmonë duke u frunizuar nga reja e saj Learta, edhe këtë herë këngëtarja vjen e veçantë në një fustan të kuqë.

Ky fustan po e bën që të duket yll, kështu edhe e vlerëson vajza e saj Engjëllusha. /Kosovarja/

61 vjeçari padit shtetin që nuk ia njohu statusin e invalidit

Në këtë vend që po shihni jeton që 20 vjet 61 vjeçi, Medin Shala nga fshati Ujëmirë i Klinës. Për 20 vjet radhazi Medini po kërkon të drejtën e tij për pension invalidor.

Kjo pasi që ai gjatë luftës duke u kthyer nga Gjermania për në Kosovë, ishte rrahur thuajse për vdekje nga forcat serbe.

Gjendja e tij nuk po i bën përshtypje organeve kompetente (shtetit), pavarësisht provave që ai i ka ofruar.

Vazhdimisht është refuzuar kërkesa e tij për pension. Së fundmi ai ka marr vendim që ta padisë shtetin për neglizhencës që po i bëhet.

Momentin se si u rrah nga policët serb, Medin Shala e kujton si sot. Gjatë rrëfimit të tij ai na tregoi edhe për gjendjen e vështirë ekonomike dhe nevojën për terapi.

“Qysh mahna unë smunet kush, as zoti s’munet”, thotë ai mes tjerash.

Medin Shala tani ka paditur Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale për shkak të refuzimit që iu bë ndër vite, për të drejtën e tij për pension të skemës si Invalid Civil i luftës. Padia është bërë me 4 prill të këtij viti. Teksa pret që më në fund të marr një përgjigje pozitive./Insajderi.com

Paralajmëron Sylë Tahirsylaj: Ja çfar ë dimri na p ret këtë vit

Ditët e ftohta të dim rit shpesh dinë të jenë të pa dëshiruara për shumëkënd.

Kureshtja është e mad he edhe për temperatur at që do të jenë gjatë muajve acarë.

Për emisionin #Gjesi në T7, profesor Sylë Tahirsylaj ka treguar edhe për temperaturat që do të na përcjellin gjatë ditëve në vazhdim.

Sipas tij dimri nuk do të jetë aq i ftohtë sa vitin e shkuar.